INFORMACJE

Zmiana adresu strony internetowej parafii: www.wroclawoltaszyn.parafialnastrona.pl Informujemy, że w każdy ostatni wtorek miesiąca w godz. 18.00 - 19.00 w sali na plebanii można uzyskać bezpłatną poradę prawną. Informujemy, że wszystkie sakramenty święte przyjmuje się – zgodnie z prawodawstwem Kościoła – na terenie parafii, której się mieszka. Aby móc przyjąć jakikolwiek sakrament poza terenem parafii zamieszkania, potrzebne jest uzyskanie pisemnej zgody w kancelarii parafialnej Nauki przedślubne: Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii odbywać się będą Nauki obejmuję 8 spotkań z kapłanami i świeckimi + indywidualne konsultacje z poradnictwem rodzinnym. Zapisy na Kurs Przedmałżeński podczas pierwszego spotkania. Duszpasterze parafii: przypominamy, iż każdy piątek w ciągu całego roku jest dniem pokutnym, związku z powyższym w naszej parafii nie błogosławimy związków małżeńskich w tym dniu. Zwracamy się z prośbą do nowożeńców, aby planując datę swojego ślubu kierowali się nauką Kościoła. Informujemy również, iż sakramentu chrztu św., w naszej parafii, udzielamy w drugą i ostatnią niedzielę miesiąca w czasie głównej Mszy św. o godz. 12.30. Rodzicami chrzestnymi mogą być tylko te osoby, które spełniają wymagania stawiane przez Kodeks Prawa Kanonicznego, tj. wierzący i praktykujący katolik, bierzmowany, po 16 roku życia, stanu wolnego lub żyjący w sakramentalnym związku małżeńskim. Nie może być rodzicem chrzestnym osoba, która nie praktykuje wiary katolickiej lub żyje w nieformalnym związku małżeńskim czy też na kontrakcie cywilnym. Chrzest: • w drugą i ostatnią niedzielę miesiąca; • oraz w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy Bierzmowanie: • spotkanie dla Bierzmowanych w pierwszy poniedziałek miesiąca o 18.00 Msza święta a później spotkanie w (w salkach na plebanii) (zapraszamy klasy III gimnazjum i tych, którzy uczęszczali w roku ubiegłym) • III kl. Gimnazjum - bierzmowanie w II klasie Szkoły Średniej Przypominamy, iż w naszej parafii cykl przygotowań do Sakramentu Bierzmowania trwa 3 lata i rozpoczyna się od III klasy gimnazjum. Wszystkich tych, którzy są w III klasie Gimnazjum i chcieliby przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej Komunia święta: Od roku 2016 do Pierwszej Komunii Św. będą mogli przystąpić tylko uczniowie klas 3 Szkoły Podstawowej Rocznica I Komunii świętej:

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Informacje :: Historia :: Kontakt :: Galeria :: Kościół Św. O. Pio z Pietrelciny

opiekun strony Mariusz Tatarek &